Malcolm x Sözleri, Malcolm X Unutulmaz Sözleri


Sayfamızda Malcolm X Sözleri, Malcolm X Unutulmaz Sözleri, Malcolm X Eşitlik Sözleri, Malcolm X Hakkaniyet Sözleri yer almıştır.

Demokrasi ikiyüzlülüktür.

Beyaz adam savaştı, biz öldük.

sponsor line

En iyi tembih, iyi örnek olmaktır.

Irkçılık olmadan kapitalizm de olmaz.

Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.

Sertlik kullanmamak iyidir, işe yaradığı sürece.

Tüm uyuyanları uyandırmaya bir tek uyanık yeter.

Eğitim olmadan, bu dünyada hiçbir yere gitmiyorsun.

Amerikan rüyası görmüyorum, Amerikan kabusu görüyorum.

Eğer demokrasi adaletse niçin biz adalete haiz değiliz.

Eğer demokrasi eşitlikse niçin biz eşitliğe haiz değiliz.

Güç asla geri adım atmaz, daha çok güç kazanmak haricinde.

sponsor line

Bizlere sertlik uygulamayanlara karşı ikimiz de sertlik uygulamayız.

Kimsenin adamı değilim yalnız haksızlığa tahammül edemiyorum!

Eğer demokrasi özgürlükse niçin bizim insanlarımız özgür değil.

Bir insan, aklındakileri söyleyecek cesareti olmadığında korkar.

Haysiyetimi ve inancımı satın alamadılar, en büyük öfkeleri buna.

Bana bir paracı gösterin, ben de size bir kan emici göstereyim.

Hepimiz isyanımı soruyor, kimse isyan ettirene niye zalimsin demiyor.

Hiçbir şeye taraf olmayan bir adam, herhangi bir şey için yıkılacaktır.

Irkçılık ideolojik bir fikir değil, aksine ruhsal bir hastalıktır.

ABD, İslam’ı anlamaya muhtaç şundan dolayı bu din, ırk sorununu söküp atan dindir.

Eğer uğrunda ölmeye hazır değilseniz, “özgürlük” kelimesini lügatınızdan çıkarın.

Beni “ABD’daki en öfkeli Zenci” diye anıyorlar. Bu ithamı inkar edecek değilim.

sponsor line

İyi siyah yada iyi beyaz olmak şeklinde bir durum yoktur. İyi yada fena insanoğlu vardır.

Özgürlüğü savunanların direnme gücü, zulmedenlerin gücünden daha fazladır.

İnsanlar bir insanın tüm yaşamının bir tek kitapla değişebileceğinin bilincinde değiller.

Eğitim, gelecek için geçiş iznimiz şundan dolayı gelecek, ona bugünden hazırlananların olacaktır.

Zulüm kısmak istediği sesi nâra yapar. Ve bazı ölüler, yaşayanlardan daha yüksek sesle konuşur.

Huzuru özgürlükten ayıramazsınız, şundan dolayı asla kimse özgürlüğüne Malcolm X Sözleri haiz olmadan rahatlık içinde olması imkansız.

Bir insanoğlunun düşünmeye ihtiyacı var ise, gidebileceği en iyi yer, üniversiteden sonrasında, hapishanedir.

Hayatımın erken dönemlerinde öğrendim ki eğer bir şeyi istiyorsan, birazcık gürültü yapsan iyi olur.

İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı. Kuklayı değil, kuklacıyı vurmalı.

İnsan bir şeyler elde etmeyi kafasına koyduğu süre, bir parça şamata yapmaktan da geri durmamalıdır.

Eğer, dikkatli olmazsanız, gazeteler, mazlumlardan nefret etmenizi, zalimleri ise fazlaca sevmenizi sağlar.

Eğitimli değilim, herhangi bir alanda da uzmanlığım yok. Fakat samimiyim ve benim samimiyetim benim kimliğimdir.

Sertlik kullanmamaya dair, bir insana ölümcül atakların kurbanı olduğunda kendisini savunmamayı öğretmek suçtur.

Özgürlük için savaşmak için bir adam olmanıza gerek yok. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan aklı başlangıcında bir insan olmanızdır.

Zamanı değiştirebilenler, sadece ve sadece insanoğlunun kendisi hakkında düşüncesini değiştirmeyi başarabilmiş olanlardır.

Vakit şehitlik zamanıdır ve ben bir şehit olacaksam, bu kardeşlik https://www.msntube.net uğruna olacaktır. Bu ülkeyi kurtaracak tek şey budur.

Eğer sen, sana ilişkin bir şeyi elde etmek için onun peşinden koşuyorsan, seni engellemiş olan hepimiz, kim olursa olsun suçludur.

arışçıl olun, kibar olun, kurallara itaat edin, her insana saygılı olun; fakat biri size dokunacak olursa onu mezara gönderin.

Hareketin en büyük hatası uyuyan insanları örgütlemeye çalışmaktı. İnsanları ilkin uyandırmalısınız ki eyleme geçebilsinler.

Hepimiz çıkıp bir karı bulabilir fakat hepimiz o hanıma bakamaz. Bunun için başka bir kelime var. Buna: ‘mesuliyet’ deniliyor.

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği mühim değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için yada kime karşı olduğu mühim değil.

Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü tatbik eden insanları sevmenizi sağlar.

Sıkıntıdan daha iyi bir şey yoktur şundan dolayı tekrar ki sefere kendinizi iyi mi geliştireceğinizi özetleyen dersler ve tohumlar verir!

Kimse sana özgürlüğünü vermez. Kimse sana eşitliği, adaleti ve başka hiçbir şeyi vermez. Eğer hakkaten adamsan, bu tarz şeyleri kendin alırsın!

Özgürlüğe inanan bir dine inanıyorum. Halkım için savaşım etmeyi men eden bir dini kabullenecek olsaydım, o dinin canı cehenneme derdim.

sponsor line

Müslümanlara gore; fazla dünyeviyim; diğerlerine gore; fazla dindarım. Militanlara gore, fazla ılımlıyım; ılımlılara gore, fazla militanım.

Bir Müslüman olarak yeryüzünden Tanrı’ın huzurunda secde etmeyen tek fert kalmayıncaya kadar İslam’ın hakim kılınması yolunda kendimi görevli hissediyorum.

İnsanı bir Müslüman’a karşı gene başka bir Müslüman sadece koruyabilir ya da hiç olmazsa Müslümanlar tarafınca eğitilmiş ve onların taktiklerini bilen birisi.

Özgürlük savunmasındaki güç, diktatörlük ve zulüm namına kullanılan güçten büyüktür. Bu sebeple güç, gerçek güç, bizim aksiyon, uzlaşmaz aksiyon üreten inancımızdan gelir.

Ben bir ırkçı değilim. Her türlü ırkçılığa, her türlü ayrımcılığa karşıyım. Ben insanlara ve insanların renklerinden bağımsız saygı duyulması gerektiğine inanırım.

Özgürlüğü elde etmenin tek yolu dünyadaki öteki tüm ezilmiş halkları tanımaktan geçer: Brezilya, Venezüella, Haiti, Küba ve evet Küba halkının kan kardeşleriyiz hepimiz.

Malcolm X’in haksızlığa karşı, zulümlere karşı, diktatörlüğe karşı en güzel özgürlük sözlerini derledik. İşte, özgürlüğe dair en güzel sözler, düşündürücü özgürlük sözleri;

Şiddetin avukatlığını yaptığım anlamına gelmesin, fakat hem de, nefsi savunma için sertlik kullanılmasına karşı değilim. Nefsi müdafaada olunca ona sertlik demem, aklını kullanmak derim.

Bugün, burada -dünya üzerinde-, bu toplumda bir insan şeklinde saygı görmek ve bir insan şeklinde haklarımızın verilmesi için ihtiyaç duyulan her yolla var kılmayı amaçladığımız insanlık hakkımızı bildiriyoruz.

İşleri tıkırında giden dışarıdaki o “namusu-bütünler” içeri girip çıkmış birisine burun kıvırıp geçerler. Fakat o “namusu-bütünler” bir bataklığa saplansalar, içeri girip çıkmış birisi onlara daha onurlu davranır.

Benim dinim benim kişisel konumdur. O benim kişisel hayatımı, kişisel ahlakımı yönetir ve benim dinsel felsefem, benimle inandığım Tanrı arasındadır; aynen diğerlerinin dinsel felsefesinin onlar ve Tanrı içinde olduğu şeklinde ve bu en iyi olan yoldur.

  BU YAZI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eşitlik Sözleri
Eşitlik Sözleri

Bu sayfamızda; Eşitlik Sözleri, Eşitlik İle İlgili Sözler, Eşitlik İle İlgili Sözler Kısa, Eşitlik İ

Bunu söylerken üzülüyorum fakat ne yapayım işte, en sevmediğim ders matematikti. Bunun sebebi üstünde fazlaca düşünmüşümdür. Bunun sebebi, olsa olsa matematiğin münakaşaya asla mahal bırakmamasıydı, başka bir niçin gelmiyor aklıma. Bir yerde yanlış yapmışsanız, orada artık her şey bitiyordu.

Bir insan özgürlüğe doğru dürüst ehemmiyet verdiğinde, güneşin altında, o özgürlüğü elde etmek için yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Ne süre birinin özgürlük istediğini söylediğini duyduğunuzda, fakat sonraki nefesinde onu almak için ne yapmayacağını yada onu almak yolunda yapılmasına inanmadıklarını anlatacaksa, o şahıs özgürlüğe inanmıyordur. Özgürlüğe inanan bir adam özgürlüğünü elde etmek yada onu muhafaza etmek için güneşin altında her şeyi yapmış olacaktır.

Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.